Rozwód to poważna i dość kardynalna decyzja. Jednak, jeśli rozpad więzi małżeńskich jest trwały i zupełny pod względem duchowym, fizycznym i gospodarczym, może to być właściwy pierwszy krok w nowym życiu z szansą na świeży start. Sam proces jest trudny i dotyka wielu aspektów codzienności. Staramy się przeprowadzić naszych Klientów przez niego z empatią i w możliwie najkrótszym czasie.

Rozwód a emocje

W pierwszej kolejności, przy sporach zalecana jest terapia, która w wielu przypadkach pozwala na przezwyciężenie trudności. Gdy wzajemne relacje pełne są negatywnych emocji, gniewu, żalu i odmiennych wrażeń związanych z małżeństwem, sprawa rozwodowa staje się koniecznością. Naszym zadaniem jest doprowadzenie do wydania orzeczenia, satysfakcjonującego dla obu stron, bez niepotrzebnego i stresującego przeciągania przewodu. Dokładamy wszelkich starań, aby rozstanie przebiegło sprawnie i uczciwie dla każdego członka rodziny bez względu na orzeczenie o winie lub jego brak.

Sprawy rozwodowe a podział majątku i alimenty

Sam rozwód może być szybki i prosty, ale trudności pojawiają się przy podziale majątku zebranego w czasie trwania związku. Jeśli byli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia, wtedy o jego rozdysponowaniu decyduje sąd. Może on również orzec o konieczności alimentów, szczególnie jeśli musi zabezpieczyć interesy małoletnich dzieci. Warto skonsultować sprawy majątkowe z prawnikiem, jeszcze przed wystąpieniem o rozwód, wtedy przedstawimy możliwe zakończenia, które Klient może wziąć pod rozwagę.

Ile trwa sprawa rozwodowa? Adwokat sprawa rozwodowa Łódź

Jeśli małżonkowie są zgodni, a pozew dobrze przygotowany, rozwód można uzyskać już na pierwszej rozprawie. Wtedy całość procesu zajmuje najwyżej kilka miesięcy. W bardziej skomplikowanych sprawach może potrwać nawet kilka lat. Zależy nam, aby nasi Klienci byli jak najkrócej narażeni na stresującą sytuację, dlatego zapewniamy profesjonalne prowadzenie sprawy rozwodowej i skrupulatne przygotowanie dokumentacji. Kancelaria Dawid Figurski i Arkadiusz Wróblewski to adwokat Łódź rozwód bez komplikacji i zbędnych nerwów.