Rozwód to poważna i dość kardynalna decyzja. Sprawy rozwodowe nie są przyjemne, a ich przebieg niejednokrotnie emocjonalna huśtawka. Jednak, jeśli rozpad więzi małżeńskich jest trwały i zupełny pod względem duchowym, fizycznym i gospodarczym, może to być właściwy pierwszy krok w nowym życiu z szansą na świeży start. Sam proces jest trudny i dotyka wielu aspektów codzienności. Jako doświadczeni specjaliści staramy się przeprowadzić naszych Klientów przez niego z empatią i w możliwie najkrótszym czasie.

Pomoc prawna w trakcie rozwodu

W pierwszej kolejności, przy sporach zalecana jest terapia, która w wielu przypadkach pozwala na przezwyciężenie trudności. Gdy wzajemne relacje pełne są negatywnych emocji, gniewu, żalu i odmiennych wrażeń związanych z małżeństwem, sprawa rozwodowa staje się koniecznością. Naszym zadaniem jest doprowadzenie do wydania orzeczenia, satysfakcjonującego dla obu stron, bez niepotrzebnego i stresującego przeciągania przewodu. Dokładamy wszelkich starań, aby rozstanie przebiegło sprawnie i uczciwie dla każdego członka rodziny bez względu na orzeczenie o winie lub jego brak. Nie zawsze jednak możliwe jest polubowne rozwiązanie sporu. W takich przypadkach podejmujemy kompleksowe działania, których celem jest zakończenie sporu wyrokiem sądowym przy jednoczesnym zabezpieczeniu interesu klienta. Naszym celem jest jednak, by rozwód (nawet najtrudniejsza) przebiegała w najmniej traumatyczny sposób.

Adwokat od spraw rozwodowych – zakres prac

Nasza kancelaria w Łodzi to zespół specjalistów, który towarzyszy swoim klientom na każdym etapie spawy rozwodowej. Oferujemy kompleksową pomoc prawną w sądzie i poza nim. Bazując na wieloletnim doświadczeniu służymy wsparciem zarówno w kwestiach prawnych jak również tych związanych z emocjami. Nasza oferta obejmuje usługi prawne związane z rozwodem takie jak:

 • przygotowaniem pozwu rozwodowego
 • przygotowaniem niezbędnej dokumentacji do przedstawienia w sądzie
 • wnioski o zabezpieczenie alimentów
 • wnioski o zabezpieczenie kontaktów z dziećmi
 • reprezentowanie klienta podczas rozprawy
 • odpowiedzi na pisma sądowe
 • odpowiedzi na pisma adwokata dotychczasowego małżonka/małżonki
 • reprezentowanie klienta przed drugą stroną sporu
 • wnioski o zasądzenie alimentów
 • wnioski o podwyższenie/obniżenie alimentów
 • ograniczenie prawa opieki nad dzieckiem
 • podział majątku
 • ustalenie ojcostwa
 • eksmisje w przypadku znęcania się
 • ustalenie warunków opieki nad dzieckiem
 • apelacje

Sprawy rozwodowe a podział majątku i alimenty

Sam rozwód może być szybki i prosty, ale trudności pojawiają się przy podziale majątku zebranego w czasie trwania związku. Jeśli byli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia, wtedy o jego rozdysponowaniu decyduje sąd. Może on również orzec o konieczności alimentów, szczególnie jeśli musi zabezpieczyć interesy małoletnich dzieci. Podział majątku warto skonsultować z prawnikiem, jeszcze przed wystąpieniem o rozwód, wtedy przedstawimy możliwe zakończenia, które Klient może wziąć pod rozwagę.

Ile trwa sprawa rozwodowa?

Jeśli małżonkowie są zgodni, a pozew dobrze przygotowany, rozwód można uzyskać już na pierwszej rozprawie. Wtedy całość procesu zajmuje najwyżej kilka miesięcy. W bardziej skomplikowanych sprawach może potrwać nawet kilka lat. Zależy nam, aby nasi Klienci byli jak najkrócej narażeni na stresującą sytuację, dlatego zapewniamy profesjonalne prowadzenie sprawy rozwodowej i skrupulatne przygotowanie dokumentacji. Kancelaria Dawid Figurski i Arkadiusz Wróblewski to adwokat w Łódź, który poprowadzi rozwód bez komplikacji i zbędnych nerwów.

Rozwód a prawo opieki do dzieci

Rozstrzygnięcie kwestii związanej z powierzeniem prawa do opieki nad dzieckiem należy do jednego z obligatoryjnych elementów wyroku sądowego. Zgodnie z obowiązującym prawem sąd może przyznać władzę rodzicielską obojgu rodzicom lub jednemu z nich. Adwokaci naszej kancelarii w Łodzi pomogą interpretować prawo rodzinne, które reguluje ważne kwestie związane z opieką nad dziećmi.

Sprawy rozwodowe – orzekanie o winie współmałżonka

Jeśli którykolwiek z małżonków chce uzyskać rozwód z orzekaniem o winie, to sąd ma obowiązek ustalić, który z małżonków faktycznie ponosi winę za rozpad małżeństwa. Zatem musi ustalić, która ze stron w sposób zamierzony doprowadził do rozpadu pożycia małżeńskiego. Najczęstsze przypadki, w których rozwód odbywa się z orzekaniem winy są: alkoholizm, zdrada, przemoc fizyczna lub psychiczna, odmowa współżycia czy hazard.