Adwokat – Usługi z zakresu prawa spadkowego

Prawo spadkowe to ustawa, która reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. Nasza kancelaria prawna w Łodzi gwarantuje swoim klientom profesjonalne wsparcie podczas całego procesu spadkowego, który obejmuje już samo złożenie w sądzie wniosku o nabycie spadku aż po ostateczny jego podział.

Doświadczenie – Adwokat sprawy spadkowe

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w prawie spadkowym nasi specjaliści dokonają dogłębnej analizy sytuacji klienta, zaproponują najbardziej optymalne i realne rozwiązania przy uwzględnieniu potencjalnych konsekwencji. Adwokat od spraw spadkowych reprezentuje klienta nie tylko przed sądami, ale również przed innymi organami administracji publicznej biorącymi udział w postepowaniu.

Zakres działań kancelarii prawa spadkowego

Nasz prawnik od spraw spadkowych dysponuje wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają w skuteczny sposób zabezpieczyć interesy klienta podczas wszystkich działań podejmowanych w procesie spadkowym. W ofercie kancelarii prawa spadkowego w Łodzi znajdują się najczęściej podejmowane sprawy związane m.in. z:

  • zachowkiem
  • procedurą odrzucenia spadku
  • sporządzanie testamentu
  • procedurą podważaniem testamentu
  • podatkiem od spadku
  • negocjacjami spadkowymi
  • sporządzaniem pism procesowych
  • przygotowaniem do rozprawy

Adwokat od spraw spadkowych Łódź

Dla wielu osób okazuje się, że cały proces spadkowy to szereg skomplikowanych i czasochłonnych działań. Często dochodzi również wątek emocjonalny, gdy podział spadku odbywa się przy udziale kilku spadkobierców, którzy pozostają ze sobą w konflikcie. Z reguły jedyną drogą do zakończenia całego procesu spadkowego jest wniesienie sprawy na drogę sądową. W takich przypadkach adwokat od spraw spadkowych może być jedyną osobą, która doprowadzi w sprawny sposób do rozwiązania sporu.

Testament dziedziczenie

Porady spadkowe naszej kancelarii obejmują również zagadnienia z zakresu dziedziczenia testamentowego. Doradzamy klientom jak sporządzić testament, w którym uregulują podział swojego majątku w sposób odmienny od przewidzianego w ustawie prawa spadkowego. Gwarantujemy wsparcie osobom, które dochodzą swoich roszczeń wynikających z treści testamentu, jak również spadkobiercom podważającym jego zapisy.

Długi spadkowe

Prawnicy naszej kancelarii udzielają porad prawnych osobom, dla których przyjęcie spadku może się wiązać z odziedziczeniem długów po zmarłym. Dokonując szczegółowej analizy prawnej wierzytelności i długów, możliwych dróg ich egzekucji dostarczają wszystkich niezbędnych informacji, dzięki którym klient dostaje szansę podjęcia właściwej decyzji. Zabezpieczając dzięki temu interesy swoje i swoich najbliższych.

Prawo spadkowe a wydziedziczenie

Wydziedziczenie jest niczym innym, jak pozbawieniem zstępnych, małżonka lub rodziców spadkodawcy prawa do zachowku przysługującego im na podstawie ustawy. Spadkobierca może zostać wydziedziczony, jeśli jego zachowania jednoznacznie mogą być ocenione jako naganne moralnie. Zatem jeśli dopuścił się przestępstwa wobec spadkodawcy lub jego najbliższych, nie dopełnia wobec spadkodawcy określonych obowiązków rodzinnych lub postępuje w sprzeczności z ogólnymi zasadami życia społecznego to spadkodawca może pozbawić go do prawa do zachowku.

Prawo spadkowe a prawo podatkowe

Czy fakt nabycia spadku należy zgłosić do Urzędu Skarbowego? Ile będzie wynosił podatek od spadku lub darowizny? Z takimi pytaniami borykają się spadkobiercy, dla których zasady podatkowe dotyczące prawa spadkowego często są zbyt skomplikowane. Tym bardziej, że ulegają one częstym zmianom. Pracownicy naszej kancelarii odpowiedzą na wszystkie pytania wskazując przy tym właściwe rozwiązania. Dzięki temu spadkobierca uniknie niekorzystnych skutków prawnopodatkowych wynikających z podjęcia niewłaściwych działań.