Prawo nieruchomości to zbiór przepisów obejmujący szerokie spektrum zagadnień związanych m.in. z nabywanie, zbywaniem i gospodarowaniem nieruchomościami. Przepisy ten powinny mieć na uwadze osoby kupujące lub budujące domu, dla których takie przedsięwzięcie życiowa inwestycja, która powinna odbyć się sprawnie i bez komplikacji. Jednak zdarzają się nieuczciwi wykonawcy, “kruczki prawne” w umowach deweloperskich i inne nieprzyjemne niespodzianki. Wtedy niezbędny staje się adwokat zajmujący się sprawami nieruchomości.

Adwokat od spaw nieruchomości w Łodzi – umowy z deweloperem

Każdą inwestycję powinno rozpocząć się od niezbędnej dokumentacji. Nasza kancelaria w Łodzi oferuje wzory umów oraz wsparcie podczas ich zawierania z wykonawcami przy budowie domu. Nasz adwokat skonsultuje również przedstawione, wcześniej przygotowane zewnętrznie dokumenty, aby żaden zapis nie budził wątpliwości naszych Klientów.

Prawo budowlane – Co może pójść nie tak przy budowie?

Sytuacji, gdzie potrzebny jest adwokat znający prawo budowlane, może być wiele:

 • Podwykonawca celowo opóźnia prace lub żąda dodatkowego wynagrodzenia;
 • Specjalista deklaruje posiadanie odpowiednich uprawnień, których tak naprawdę nie ma (np. gazowniczych, elektrycznych).
 • Gotowy budynek nie spełnia założonych w umowie standardów, jest mnóstwo błędów i wad

We wszystkich takich sytuacjach możesz domagać się odszkodowania, obniżenia ceny lub zadośćuczynienia. Jako kancelaria Dawid Figurski i Arkadiusz Wróblewski w Łodzi zajmujemy się prawem budowlanym i pokrewnymi jego działami np. prawem administracyjnym i cywilnym. Pomagamy oszukanym i poszkodowanym osobom prywatnym i firmom. Prawo nieruchomości zabezpiecza inwestorów przed skutkami nieprzewidzianych i nieuczciwych działań innych podmiotów, o czym muszą pamiętać zarówno inwestorzy jak i sami wykonawcy budowy.

Doświadczony adwokat – Prawo nieruchomości na rzecz firm budowlanych – WF Adwokaci Łódź

Prowadzimy także obsługę prawną dużych inwestorów i wykonawców w procesie budowlanym. Przygotowujemy i negocjujemy umowy, również te z przetargów publicznych. Konsultujemy napotkane trudności i negocjujemy zmiany warunków umów. Reprezentujemy wykonawców i inwestorów w sprawach dotyczących wypłat wynagrodzenia, kar umownych czy wydanych decyzji i pozwoleń administracyjnych.

Zakres działań z zakresu prawa nieruchomościowego

Prawo nieruchomościowe nie ma przed nami tajemnic. Korzystając z ugruntowanej wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszym wsparciem zabezpieczamy interesy klientów na każdym etapie ich przedsięwzięcia budowlanego. Zakres działań kancelarii obejmuje m.in.

 • ustalanie stanu prawnego
 • zasiedzenie
 • eksmisje
 • wywłaszczenie
 • prawo pierwokupu
 • umowy
 • roszczenia
 • księga wieczysta