Kupno lub budowa domu to życiowa inwestycja i każdy chce, aby odbyła się sprawnie i bez komplikacji. Jednak zdarzają się nieuczciwi wykonawcy, “kruczki prawne” w umowach deweloperskich i inne nieprzyjemne niespodzianki. Wtedy niezbędny staje się adwokat zajmujący się sprawami nieruchomości.

Umowa z deweloperem, rękojmia i gwarancja, czyli czym zajmuje się adwokat od spraw nieruchomości

Każdą inwestycję powinno rozpocząć się od dokumentacji. Jako kancelaria oferujemy wzory umów oraz konsultujemy przedstawione, aby żaden zapis nie budził wątpliwości naszych Klientów. Pomagamy także zawrzeć umowy z wykonawcami przy budowie domu.

Prawo budowlane – Co może pójść nie tak przy budowie?

Sytuacji, gdzie potrzebny jest adwokat znający prawo budowlane, może być wiele:

  • Sytuacji, gdzie potrzebny jest adwokat znający prawo budowlane, może być wiele;
  • Sytuacji, gdzie potrzebny jest adwokat znający prawo budowlane, może być wiele;
  • Podwykonawca celowo opóźnia prace lub żąda dodatkowego wynagrodzenia;
  • Specjalista deklaruje posiadanie odpowiednich uprawnień, których tak naprawdę nie ma (np. gazowniczych, elektrycznych).

We wszystkich takich sytuacjach możesz domagać się odszkodowania, obniżenia ceny lub zadośćuczynienia. Jako kancelaria Dawid Figurski i Arkadiusz Wróblewski zajmujemy się prawem budowlanym i pokrewnymi jego działami np. prawem administracyjnym i cywilnym. Pomagamy oszukanym i poszkodowanym osobom prywatnym i firmom.

Adwokat zajmujący się sprawami nieruchomości na rzecz firm budowlanych

Prowadzimy także obsługę prawną dużych inwestorów i wykonawców w procesie budowlanym. Przygotowujemy i negocjujemy umowy, również te z przetargów publicznych. Konsultujemy napotkane trudności i negocjujemy zmiany warunków umów. Reprezentujemy wykonawców i inwestorów w sprawach dotyczących wypłat wynagrodzenia, kar umownych czy wydanych dedycji i pozwoleń administracyjnych.